Červen 2011


potrava potkanů

28. června 2011 v 13:37 | nelyna |  neco o potkanovi

co potkani smí a nesmí


mláďata

28. června 2011 v 13:29 | nelyna |  neco o potkanovi
Pohlavní cyklus samic
Potkanice jsou zvířata polyestrická - což znamená, že mají říji vícekrát za rok. (Říje je období, kdy je samice svolná se pářit, a hlavně - je to doba, kdy dochází k ovulaci - tedy k prasknutí Grafových folikulů a vyplavení vajíčkek do vejcovodu.) Říjový cyklus se opakuje co 5 dní a samotná říje trvá 5-6 hodin.
Potkanice, které nejsou zvyklé na přítomnost samce, mohou na jeho přítomnost zareagovat tím, že se i nich dostaví příznaky říje jen díky přítomnosti samce. Znamená to, že většina potkanů se začne pářit okamžitě, a k zabřeznutí většinou dochází už první den, kdy jsou potkani spolu. Neplatí to však vždy, a proto je lépe nechat samce se samicí déle - nejlépe 10 dní, aby mohly proběhnout dva říjové cykly.
Připouštění
Samici poprvé připouštíme ve věku 4,5-5 měsíců. První vrh by samice měla mít do půl roku věku, maximálně do 7 měsíců. Starší samice, které ještě neměly mláďata, už nezapouštíme. Tyto samice mívají z důvodu užší pánve problémy při porodu, a mohou to pak odnést nejen mláďata, ale i samice. Poslední vrh by samice měla mít maximálně ve věku 14 měsíců. Samice starší 18 měsíců už bývají neplodné.
Při připouštění dáváme vždy samici k samci, nebo oba na neutrální půdu. Dávat samce na území samice se nedoporučuje, protože pokud by samička neměla na samce náladu, mohla by jej napadnout a navíc samec se na "svém území" cítí lépe.
Při samotném páření se samec přiblíží k samici ze zadu a chytne se jí za boky. Samice se zastaví a prohne v zádech. Samotný akt trvá jen okamžik, ale zato je často opakován. Samec a samice se mezi akty často rychle prohánějí po kleci.
Pokud se samice pářit nechce, staví se k samci hlavou a odhání ho. Je-li samec příliš horlivý, může se dočkat i nějakého toho kousance.
Samec a samice by spolu měli být po dobu cca 10 dní, ale často se stává, že samice po zabřeznutí začne od sebe samce odhánět. Pokud je tomu tak a pokud víte, že k páření opravdu došlo, pak můžete oba dva od sebe raději oddělit.
Důležitá je i teplota, která by během páření neměla klesnout pod 18°C.
A ještě poznámka: pokud nejsou samec a samice ze stejného chovu, dobře si zkontrolujte zdravotní stav potkanů, abyste si nezanesli do chovu nějakou nemoc nebo parazity.
Mláďata se rodí slepá, holá a růžová.

o glee

18. června 2011 v 17:25 | nelyna |  glee
glee je americká hudební komedie-drama televizní show, který měl premiéru na 9 září , 2009 a je současně vysílání na Fox .Zaměřuje se na střední škole klub radosti "Nové směry" v soutěži na soutěžní přehlídka pěveckého sboru obvodu, přičemž její členové se zabývají vztahy, sexualita a sociální otázky.

vesmir

15. června 2011 v 21:17 | nelyna |  vesmír
Teorie Velkého třesku byla veškerá hmota vesmíru soustředěna v nulovém objemu a hustota hmoty byla nekonečně velká a teplota rovněž. Tento stav bývá označován "počáteční singularita" nebo pouze "singularita". Takový stav hmoty nedokáže klasická fyzika popsat, a jen ztěží si jej dovedeme představit. Ihned po velkém třesku byl vesmír zaplněn zářením. Rozpínání a tím také ochlazování dalo podnět ke vzniku elementárních částic a atomů. Nakonec se atomy začaly shlukovat a vznikaly tak galaxie, které se vyvinuly do stavu, v jakém je pozorujeme dnes.rebecca black životopis

14. června 2011 v 17:41 | nelyna |  zpěváci a písničky

Povolání: Zpěvačka
Věk: 13
Datum narození: 21. 06. 1997
Místo narození: Anaheim Hills, Kalifornie, USA
Znamení: Blíženci aktuální horoskop »Rebecca Black se narodila 21. června 1997 v Kalifornii v USA. Je to popová zpěvačka. Upozornila na sebe především v roce 2011 singlem Friday, ke kterému video shlédlo během měsíce okolo 57 miliónů lidí.

Její rodiče jsou oba veterináři. Rebecca studovala tanec, účastnila se školních představení, jezdila na hudební tábory, začala zpívat veřejně v roce 2008, když vstoupila do hudební skupiny Celebration USA.

Její rodiče potom zaplatili společnosti Ark Music Factory 2000 dolarů, aby pro Rebeccu napsali a produkovali song. Dílem byl singl "Friday", který zezačátku na Youtube shlédlo jen něco přes 1 00 lidí. Začátkem března se ale singl stal náhle hitem a během pár dnů jej shlédlo přes 57 miliónů lidí.

Singl se dostal i na iTunes. Na internetu začala obrovská kritika, mnozí kritici jej označovali za "nejhorší song všech dob". 22. března se Rebecca ukázala v The Tonight Show with Jay Leno, zazpívala tam "Friday".

misa seps a betka koleckarova

12. června 2011 v 16:45 | nelyna |  Superstar Tv Pořad

Láska mezi Michalem Šepsem a Alžbětou Kolečkářovou nabírá na obrátkách. I po skončení pořadu SuperStar tvoří dál zamilovaná dvojice nerozlučný pár. Dokonce se nechali slyšet, že by chtěli dítě.


jestli se stane ze superstar Michala Šepse otec co nevidět, je zatím ve hvězdách, ale s Alžbětou tvoří dál nerozlučnou dvojici... Lásky se nevzdali ani po skončení soutěže, což už o něčem svědčí.♥♥♥
Dokonce se už bavili o svatbě a dětech, tvrdí některá média. Kdy bude veselka zatím ještě nevědí, ale oba dva se shodli " Planujeme rastamánka."

D xxxx-----atd. nejsou jediný v superstar jsou i jiní kdo......
.........
.........

avril ...smile-.

7. června 2011 v 18:43 | nelyna |  zpěváci a písničky


superstar2011:Pkdo vyhrál?

6. června 2011 v 16:58 | nelyna |  Superstar Tv Pořad


1.místo :lukáš adamec

2.místo:gabina guncíková

3.místo:michal seps

4.místo: martin harich

6.místo:martin kurc

atd.(a tak dále xD